Ramazan Sohbetleri

Ramazan Sohbetleri

Hoş geldin ramazanı şerif  hoş geldiniz ramazan sohbetleri odalarına. Evet konu başlığımızdan anlayacağınız gibi ramazan hakkında konuşmalar yapacağız sizinle bugün. 11 ayın sultanı olan ramazan ayımız geldi hepimiz oruçlarımızı tutmaya başladık ve ilk iftar günümüzü kimilerimiz ailemizle geçirdi kimilerimiz iş yerlerinde çalışarak kimilerimizde dışarıda farklı şekilde açarak geçirdi . Bazılarımız çalışarak oruç tutarken kimilerimiz hafta sonu olduğundan dolayı evlerinde dışarı çıkmadan geçirdi . Ama ramazanın ilk günü herkes için çok güzel bir gün olmaktadır.

Ramazan Muhabbetleri

Ramazan Muhabbetleri

Ramazan ayı herkes için çok farklıdır . Bir çok insanı bir arada tutmaya birlikte yemeklerini yemeğe zaman geçirmeye  ve sohbetler etmeye vesile olmaktadır. Yemeklerimizi yedikten sonra zaten direk üstümüze ağırlık çöküyor . Bunun içinde tabi ki çok az yemek lazım ve akşam iftarımızı açtıktan sonra sahura kadar ara ara atıştırmalıklar yapmalıyız . Ailemizle geçirdiğimiz iftar yemeklerinde güzel sohbetler de dönmektedir. Bu sohbetler aileyi aile yapan başlıca temelleri oluşturan şeylerdir. Daha sonrasında ise herkes teravih namazını beklemeye başlamaktadır. Teravih namazı olana kadar ki sürede ise çayımızı sohbetimizi yapmaya başlarız.

 

Eski Ramazan Sohbetleri

Bundan yıllar önce ramazan ayları daha güzel daha hatırı sayılı insanların olmasından dolayı güzel geçmekteydi. Zaman ilerledikçe tabi geçmiş döneme ait insanların hayatımızın bir parçası olmaktan çıkıp hakkı rahmetine kavuşmaktalar. Onları bu iftar sofralarında güzel sohbetler ile andıklarımız da olmaktadır. Kah hüzünlenir kah düşünürüz ama onlar her zaman bizim hafızalarımıza yer etmiş kişiler olmaktadır. Hayatımızı bizi biz yapan insanlardır çocukluk zamanımızın insanları. o kişilerin sohbetleri de çok şen şakrak geçerdi . Çocukken hatırladığım o kadar çok şey var ki anlatmaya kalksam sabaha kadar devam ederim herhalde. İşte ramazanda sohbetler farklı olmakta her zaman.

Manevi Sohbetler

Manevi Sohbetler

Ramazan ayının bitimi ise ramazan bayramını getirmektedir. Bayramlar da kimse kimse ile küs olmamakta. Küs olanlar da her zaman barışmalıdırlar tabi ki  . Barışmak için ise sohbet ederek birbirimizi anlamamız gerekmekte. İnsanlar zaten birbirleri ile konuşmadıkları için kendilerini ifade etmedikleri için yanlış anlaşılmalardan dolayı küsmekteler.


Yazar: admin

Görüntüleme: 527 defa

Kategori: Mobil Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 02 Nisan 2022

5 Yorumlar
ysf

Hoş geldin Ya Şehri Ramazan. Şükür kavuşturan yüce ALLAH'a . emegıne sağlık güzel paylaşım için.


Schatz

Hayirli ramazanlar Rabbim hepimizin niyetini dualarini kabul etsin insALLAH.. emegine saglik güzel paylasim oLmus


DideM

Ramazanimiz mübarek olsun emeğine yüreğine sağlık Boreas çıkın gelin iftardan sonra çay içelim tatlisohbet de :)


NesLi

Hayırlı ramazanlar Tatlisohbet ailesi . İftardan sahura kadar sohbetin olduğu mekan Tatlisohbet .


AbC

Herkesin gelip samimiyeti ve dostluğun, arkadaşlığın ne kadar mükemmel olduğunu görmesini isterim .


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Sohbet Odaları