Tarz Sohbet

Tarz Sohbet

Bir kitlede istenilen etkinin uyandırılabilmesi için kitle tepkilerinin belirli yöne kanalize edilebilmesi ancak belirli yöntemlerin bilinmesiyle olanak sağlanabilir. Bir insanı belli bir yönde eyleme geçirebilmenin ön koşulu, o insana gerekli alternatiflerin sağlanmasıyla yapılabilir. İletişim sözlü, mimik, jest vs gibi karşılıklı anlaşılabilme için yapılan eylemlerdir. Günümüzde teknolojik açıdan iletişimi izlediğimizde tarz sohbet siteleri bu konunun en başında gelir. Çağımızın bize sunduğu imkanlar doğrultusunda yeni insanlar tanımak, yeni arkadaşlıkların başlangıçları yazışma yoluyla sohbet siteleri ortamlarında mevcuttur. Aslında bu insanları iletişimden koparmamak günün her dakikasında sosyalliğe davet etmektedir. Akıcı sohbetlerin bulunduğu bu tarz sitelerde büyük kitlelere geniş bir arkadaş çevresine sahip olunabilinir. Bu tarz sohbet sitelerin ise kitlelere ulaşma çabası güdüleme tekniğinden geçer. Doğru, anlaşılır reklamlar, kitlelerin istekleri doğrultusunda sunulacak alternatifler insanları bu yönde çeker. Aslında güdüleme ve ikna toplumla yaşıt olduğu için insanlara yabancı gelmeyecek ve doğru izlenimler bırakacaktır. Kitlelerin motivasyon , propaganda konusunda da kendilerini sorumluluk içerisinde bulabilecekleri bu tarz sohbet sitelerinde her kesim için belirli görevlerde mevcuttur. Adminlikler ve buna benzer görevler hem daha fazla ayrıcalık sağlayacak hemde kişinin kalabalık bir kitle karşısında sorumluluk sahibi yapacaktır. İnsan her zaman sosyalleşmeye aç canlılar olmuştur. Belirli şekilde hayatın her karesinde iletişim kurar ve böyle yaşarız. Bir çiçek üzerinde yapılan deneylerde bile ortaya çıkan manzara kendisiyle konuşulan çiçekte daha hızlı büyümesi, az konuşulan da ise solmasına sebebiyet vermiştir. Ki insanoğlu yaradılışının ilk anı itibariyle iletişim konusunda her geçen zamanda üstüne bir yenisini eklemiş ve kendisini geliştirmiştir. Martin Luther King demiş ki ; 

“İnsanlar genellikle birbirlerinden nefret ederler çünkü birbirlerinden korkarlar; birbirlerinden korkarlar çünkü birbirlerini tanımazlar; birbirlerini tanımazlar çünkü iletişim kurmazlar; iletişim kurmazlar çünkü sınıflara ayrılmışlardır.”

İmkanlarımız ve zamanımız varken sınıfları yıkabilir, sosyal bir çevre edinebiliriz.


Yazar: admin

Görüntüleme: 1157 defa

Kategori: Mobil Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 13 Aralık 2021

9 Yorumlar
Ada

Bizim Tarzımız duruşumuz bizim tarzımız dürüstlük. TatliSohbet üyesi olmak başlı başına bir tarzdır:) Seth emeğine ve yüreğine sağlık olsun süper olmuş tebrik ediyorum.


GüLümSe

Seth çok güzel bir yazı çok anlamlı..Elinize yüreğinize sağlık.. :)


Cadi

Sohbetin en tatlı ve en kaliteli adresi TATLISOHBET sizleride bekleriz


AdrenaLin

Emeğine sağlık Seth çok anlamlı bir makale olmuş. TatLiFm ve TatLiSohbet herzaman Tarz ve fark yaratır.


DideM

Bende Ada ma katılıyorum bizim tarzımız dürüstlük Tatlisohbet.org emeğine sağlık Seth


ÖmRüM

Emeğine sağlık seth güzel bir paylaşım olmuş TatliSohbet üyesi olmak ayrıcalıktır.


CeyLaN

Emegine sagLik Seth Cano güzel acikLamissin..


AbC

Emeklerine sağlık @seth güzel paylaşım olmuş. ,birgün herkes www.tatlisohbet.org Lu olacak.


Emir

Kara kışta dışarısı buz içerde cayır cayır bi odun sobası yanar da herkes etrafına oturur bi yandan sohbet eder bi yandan ısınır ya hani. tatlısohbet te ettiğim her sohbetten muhabbetten aynen o keyfi o sıcaklığı o tadı alıyorum.


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Sohbet Odaları